Yavuz Selim Mahallesi 75. Yıl Cumhuriyet Sokak No:6 KASTAMONU
0 366 214 77 00
info@kastamonuaskf.org
Ana Sayfa Haberler

1. Mustafa Şahap Hancı Alp Disiplini Kayak Yarışmaları Yapıldı

1. Mustafa Şahap Hancı Alp Disiplini Kayak Yarışmaları Yapıldı

Kastamonu eğitim camiasının sevilen isimlerinden, emekli öğretmen ve yıllarca Kastamonuspor’da forma giyen, bir dönem eski adı ile Beden Terbiyesi, şimdiki adı ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevinde de bulunan, spor aşığı, ilimiz sporuna,  sporcusuna sayısız emekler veren ve 66 yaşında kaybettiğimiz değerli spor adamı, eğitimci Mustafa Şahap Hancı adına kayak yarışmaları düzenlendi.

Bu yıl ilki gerçekleştirilen ve geleneksel hale dönüştürülmesi planlanan 1. Geleneksel Mustafa Şahap Hancı Alp Disiplini Kayak Yarışmaları 28 Şubat Pazar günü Ilgaz Dağı Kayak Tesisleri’nde yapıldı.

Kastamonu Kayak İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan 1. Mustafa Şahap Hancı Alp Disiplini Kayak Yarışmaları Minik – U10 – U12 – U14 – U16 – U18 – Büyük – Veteran Erkek ve Kadınlar kategorilerinde gerçekleştirildi.

Düzenlenen yarışmalar sonunda derece elde eden sporcular madalya ve başarı belgesi ile ödüllendirilirken, tüm katılımcılara ise katılım belgesi verildi.

Sporcular ödüllerini Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Reşat Asrak, Spor Şube Müdürümüz, Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanımız Adem Keloğlu, Kayak İl Temsilcisi Fırat Coşkun, Kayak Antrenörü Suat Hırlı, Merhum Mustafa Şahap Hancı’nın oğlu Beden Eğitim Öğretmeni Mete Hancı’nın elinden aldı.

Yarışma sonunda Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Reşat Asrak;

“Ilgaz Kayak Tesislerimizde Merhum Mustafa Şahap Hancı anısına 1. si düzenlenen Alp Disiplini yarışları tamamlandı. Katılan sporcularımızı tebrik eder, yarışların düzenlenmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma, Kayak Federasyonu yetkililerine, İl Temsilciliğimize, Kulüplerimizde kayak sporunun gelişmesi için emek veren antrenörlerimize ve yöneticilerimize teşekkür ederim. Merhum Mustafa Şahap Hancı hocamızı rahmetle ve minnetle anıyoruz.” ifadelerini kullandı.